Přednáška o ekologické obnově a legislativě

Ve čtvrtek 6.3. jsme si v naší parnerské škole VOŠ a SZeŠ Benešov střihli tandemovou přednášku. Studenti si od Lenky a Aničky vyslechli povídání, které by se s trochou nadsázky dalo nazvat "Všechno, co jste si přáli vědět o ekologické obnově, ale báli jste se zeptat, v 90 minutách". Kromě teoretických principů pramenících z ekologie se studenti seznámili i s praktickými příklady, kde všude je možné ekologickou obnovu využít. Byla to sice smršť, ale podle výsledků závěrečného neformálního kvízu se zdá, že povídání ve studentech přeci jen něco zanechalo.

Po krátké přestávce si pak studenti vyslechli ještě shrnutí základní legislativy vztahující se k ochraně a obnově přírody, zejména v zemědělské krajině, tentokrát v podání Katky Urbánkové z PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců.

#TeamUp2Restore

Workshop o kartáčovacích strojích

Co jsou to kartáčovací stroje? K čemu se používají a jak mohou vypadat? To vše a mnohé další už vědí účastníci pracovního workshopu, který pořádala pracovní skupina Ekologie obnovy společně s Kanceláří transferu technologií. Pracovní skupina v současné době tuto metodu získávání lučních osiv inovuje a setkání s odborníky z různých oblastí posloužilo jako platforma pro nové nápady. Kdy jindy se na jednom místě potká elektrotechnik, botanik a úředník z magistrátu?!

Workshop byl spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu SIGMA TQ11000016 s názvem Podpora aktivit PoC na Jihočeské univerzitě (DP_ Ověření a optimalizace technologie při sběru regionálního osiva trav a bylin z druhově bohatých lučních porostů).

TEAM#UP znovu na konferenci Dva dny s didaktikou biologie

Stejně jako minulý rok se i letos Pracovní skupina ekologie obnovy zúčastnila konference Dva dny s didaktikou biologie konané ve dnech 6. a 7. února v Praze. Tato konference je zaměřena na vybrané problémy biologického vzdělávání a na praktické náměty pro výuku přírodopisu a biologie. Lenka přednesla před zhruba 70 učiteli základních a středních škol a dalšími odborníky, kteří se zabývají výukou přírodopisu a biologie, příspěvek s názvem Co je to ekologie obnovy a jak o ní učit. Kromě stručného úvodu do tématu ekologické obnovy posluchačům představila témata vznikajících výukových materiálů a jejich formát, včetně krátké ukázky výukového videa a ilustrační ukázky virtuální prohlídky vybraného demonstračního místa ekologické obnovy, konkrétně Přírodní památky Pískovna u Dračice. Tyto materiály jsou v současnosti pilotně testovány na naší partnerské škole VoŠ a SZeŠ Benešov a budou během června tohoto roku volně a zdarma dostupné na webových stránkách projektu TEAM#UP. Příspěvek na konferenci opět sklidil úspěch a podle reakce učitelů je jasné, že tato práce má smysl. Děkujeme, že jsme se této vydařené akce mohli znovu zúčastnit!

#TeamUp2Restore

Třetí newsletter projektu TEAM#UP

Chcete vědět, co se v projektu TEAM#UP stalo v druhé polovině roku 2024? Ve třetím vydání TEAM#UP zpravodaje se dozvíte o našich pokrocích a také o účasti projektu TEAM#UP na konferenci Společnosti pro Ekologickou Obnovu 2024 v Estonsku.

#TeamUp2Restore #VocationalExcellence

Zelené střechy na semináři Biodiverzita okolo lidských sídel

Ve čtvrtek 9.1. se Petra Janečková podělila s účastníky semináře o své poznatky o vegetaci na zelených střechách. V projektu, který aktuálně probíhá, měla Petra možnost navštívit různorodé zelené střechy a udělat si tak představu o tom, jaké vzácné, ale i invazní druhy rostlin se tam mohou vyskytovat.

Děkujeme Týmu ekologie hmyzu FŽP ČZU v Praze za skvělý seminář plný zajímavých příspěvků.

Tento projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu Prostředí pro život. Tento projekt byl financován v rámci Národního plánu obnovy z evropského Nástroje pro oživení a odolnost.

#BioStřechy

1 2 3 4 5 6 ... 42 >