Pracovní skupina ekologie obnovy přeje krásné a klidné Vánoce!

Ke konci roku je zvykem, že se pracovní skupina sejde a bilancuje nad uplynulou sezónou. Prezentujeme si své celoroční úspěchy a řešíme případné nedostatky. A taky slavíme - letos je závěr roku tím veselejší, že nám vyšly na další tři roky dva zajímavé granty. První se týká Databáze sukcesních sérií a jejího rozšíření přes Evropu a druhý grant, kde jsme jako spoluřešitelé, se zabývá bělokarpatskými loukami, keré byly v minulosti zatravněné regionální směsí. Tak hurá do nového roku a ať žije rok 2020 a skupina ekologie obnovy!

  

Proběhl zajímavý seminář na téma městské trávníky! Prezentace postupně zveřejňovány.

 Dne 19.11.2019 proběhl v aule Biologického centra v Českých Budějovicích zajímavý seminář na téma "Přírodě blízká péče o městské trávníky". Seminář přinesl mnoho nových informací a vzbudil velký zájem. Proto je možné prezentace většiny přednášejících stáhnout a pročíst znovu. Najdete je na stránkách spřátelené Cally, se kterou jsme seminář pořádali. Děkujeme všem přednášejícím, kteří svou přednášku poskytli ke zveřejnění. Odkaz zde.

První sezóna rašeliništního projektu zakončena

Poslední výjezdy do terénu směřovaly na těžená i netěžená rašeliniště, kde jsme úspěšně zakončili první sezónu našeho zajímavého projektu. V rámci něho nás zajímá, co žije a roste na těžených a netěžených rašeliništích a proč se některé druhy na těch vytěžených nevyskytují. Prováděli jsme i experimentální výsevy bobulí klikvy na vybraných rašeliništích. Neroste tam proto, že se tam ještě nedostala, nebo že tam zatím nejsou vhodné podmínky? Snad nám příští roky přinesou odpovědi na tuto i mnoho jiných otázek.

Náš student uspěl v soutěži o nejlepší studentské práce zaměřené na ochranu přírody v Jižních Čechách.

Student naší skupiny Michal  Slaba uspěl se svou bakalářkou na soutěži Jihočeská ratolest, kde v kategorii studentských prací získal třetí místo. Michal je bohužel momentálně mimo ČR a nemohl ocenění spojené s finanční odměnou převzít, tak se má alespoň na co těšit. Blahopřejeme!

 

Mezinárodní konference o ekologii obnovy v Jihoafrické republice

Za letošní mezinárodní konferencí o ekologii obnovy vyrazila naše pracovní skupina do Jihoafrické republiky do Kapského města. Naše pracovní skupina měla silné zastoupení - své postery prezentovaly Anička Müllerová a Petra Janečková. Klára Řehounková přednášela o výsledcích analýz naší databáze sukcesních sérií a Karel Prach vedl celou jednu speciální sekci. Konference se velmi vydařila a silné zážitky jsme si přivezli i z exkurzí mimo konferenční sály...posuďte sami!

 

 

1 2 3 4 5 6 ... 24 >