V hlavní roli květnaté pásy ve Stromovce

Letos jsou květnaté pásy v městském parku Stromovka v Českých Budějovicích ve skvělé kondici. Krásné jsou všechny a každý je jiný. Ono se řekne: "je to jenom mrkev...", ale jak dokáže být estetický takový porost v posečeném parku, můžete posoudit sami z fotek.

Festivalové Vary

Do Karlových Varů v době festivalu zamíří kdekdo, letos se ovšem udála věc nevídaná - zavítali jsme tam také. Ovšem jen opravdoví fajnšmekři opovrhnou červeným kobercem, kolonádou i Vřídlem, minou PUP i Termal a zamíří .....na skládku. A sotva jsme vystoupili z auta, zabrzdilo opodál auto České televize. Bohužel, na skládku za námi nezamířili, i když máme co nabídnout. Máme totiž novou studentku, Aničku Grambalovou neboli Aničku střešní. Ve své bakalářce se totiž zaměří na návrh biodiverzitní střechy na budově, která v tomto zanedbaném prostoru vznikne. A abychom věděli, co na takovém místě roste a žije, vypravili jsme se na skládku už podruhé. A překvapilo nás, kolik druhů se v takovém zanedbaném prostoru vyskytuje.

Další dobrodružná sezóna v plném proudu

Pískovna s ochranářskou keškou - sešlap pomáhá udržovat otevřená mikrostanoviště.Pozor! I práce restauračního ekologa může být riziková! Během sezóny navštívíme nespočet lokalit a během tohoto sezónního dobrodružství jsme neustále vystavováni různým nebezpečenstvím - například pád do propasti, spáleniny od slunce, nebo naopak celodenní promoknutí, šrámy způsobené zrádnou květenou... navíc musíme být neustále ve střehu, protože velcí herbivoři jsou často velmi blízko.

Vegetační snímkování za každého počasí - pastevní plochy Baroch.Bakalářská práce jedné z našich studentek, Karlovy VaryMilovice a exmoorští poníci.

Další květnaté pásy podpoření městem České Budějovice

Výsledkem projektu, který vznikl jako občanská aktivita v rámci participativních projektů podpořených městem České Budějovice, je založení dalších květnatých pásů, tentokrát poblíž Družby u Kostela sv. Jana Křtitele a sv. Prokopa. Skupina Ekologie obnovy přispěla odbornou konzultací, realizaci provedl Vojtěch Študent.

(Foto: Vojtěch Študent)

První aktivita projektu TRAIN#ER úspěšně za námi

Včera, 10.5. se v Praze konala aktivita "Focus group", během níž skupina lidí zabývajících se ekologickou obnovou v České republice diskutovala nad nutností a potřebností jejího začlenění do odborného vzdělávání. Diskuze byla z našeho pohledu velmi zajímavá a přínosná. Součástí akce byla i exkurze s ukázkami dobré praxe.

1 2 3 4 5 6 ... 33 >