Zelená středa v galerii Měsíc ve dne, tentokrát na téma městské ekologie!

Spřátelená nezisková organizace Calla Vás zve na besedu na zajímavé téma "Chceme motýly v Českých Budějovicích". Část podvečera se bude týkat i témata květnatých pásů, jež jsme na podzim loňského roku založili v areálu Biologického centra a městského parku Stromovka. O založených květnatých pásech a zkušenostech ze zahraničí bude mluvit Lenka Šebelíková. Přednáška s besedou se bude konat v galerii Měsíc ve dne, 15.3. od 18:15 hod. Více informací naleznete v pozvánce.

Karel Prach opět v USA

Karel Prach odletěl do USA, tentokrát ne na půl roku, ale pouze na měsíc. Karel byl pozván předním světovým odborníkem Prof. Lawrencem Walkerem z University of Nevada, aby spolu sepsali knihu pod názvem "Comparative Plant Succession among Terrestrial Biomes of the World". Kniha bude vydána pod hlavičkou Cambridge University Press a dokončena by měla být do poloviny příštího roku.

Karel posílá foto-pozdravy, úvodní obrázek je ze Sonorské pouště a druhý z Death Valley.

 

Kurz ekologická obnova v roce 2017

Zájemci o studium ekologické obnovy pozor! V letním semestru tohoto roku poběží kurz Ekologie obnovy II - Ekologická obnova. Kurz je napěchován praktickými informacemi v souvislostech a nabízí řadu zajímavých exkurzí na atraktivní lokality příkladů dobré praxe. Neváhejte a zapište si tento kurz, další proběhne až za dva roky.

Vytváříme takovou Noemovu archu, popisuje rekultivaci těžbou narušených míst Klára Řehounková.

Včera, 10.1.2017, jsme měli možnost poslechnout si rozhovor s  Klárou Řehounkovou na téma zbytečných rekultivací a ochránářsky cenných lokalit vzniklých po těžbě v magazínu Leonardo, který vysílá Český rozhlas. Ti, co zrovna neposlouchali, nevěšte hlavu! Celý pořad si můžete poslechnout ze záznamu zde. A ti, co by chtěli mít ještě autentičtější zážitek, neváhejte a přijďte za Klárou na osobní konzultaci - budova katedry Botaniky, Na Zlaté stoce 1, v 1. patře :).

Společnost pro ekologickou obnovu vydala mezinárodní příručku!

Společnost pro ekologickou obnovu vydala cenný dokument, podle nejž se mohou řídit praktici, manažeři a lidé navrhující projekty obnovy na celém světě. Příručka řeší suchozemské, ale i vodní degradované ekosystémy, včetně těch mořských. Spolu s dalšími odborníky editoval tento dokument i Karel Prach. Nahlédněte a stáhněte si tento zajímavý dokument zde, může se Vám hodit nejen do Vašich prací, diplomek a disertaček.