Věda na dálku

V současné době je potřeba hledat nevšední řešení i pro tak všední věc, jakou jsou pravidelné schůzky skupiny. A tak jsme vyzkoušeli vědu na dálku. Jde to a je to docela zábava! Obzvlášť, když jsou mezi diskutujícími roční Vašík a 2,5-letá Majda. Děkujeme Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích za možnost využívat program MS Teams.

EDaSS na konferenci mladých botaniků v Janově

 

Naše italská kolegyně a členka restaurační skupiny Chiara Toffolo se ve dnech 6. až 7. února zúčastnila Konference mladých botaniků v Janově. Chiara zde v rámci sekce „Vegetation science, macroecology and biogeography“ prezentovala naši právě vznikající Evropskou databázi sukcesních sérií (EDaSS).

Doufáme, že tento projekt vzbudí zájem u řady botaniků a podaří se nám vytvořit soubor dat, díky kterým budeme schopni se více dozvědět o primární i sekundární sukcesi napříč Evropou.

 

Pracovní skupina ekologie obnovy přeje krásné a klidné Vánoce!

Ke konci roku je zvykem, že se pracovní skupina sejde a bilancuje nad uplynulou sezónou. Prezentujeme si své celoroční úspěchy a řešíme případné nedostatky. A taky slavíme - letos je závěr roku tím veselejší, že nám vyšly na další tři roky dva zajímavé granty. První se týká Databáze sukcesních sérií a jejího rozšíření přes Evropu a druhý grant, kde jsme jako spoluřešitelé, se zabývá bělokarpatskými loukami, keré byly v minulosti zatravněné regionální směsí. Tak hurá do nového roku a ať žije rok 2020 a skupina ekologie obnovy!

  

Proběhl zajímavý seminář na téma městské trávníky! Prezentace postupně zveřejňovány.

 Dne 19.11.2019 proběhl v aule Biologického centra v Českých Budějovicích zajímavý seminář na téma "Přírodě blízká péče o městské trávníky". Seminář přinesl mnoho nových informací a vzbudil velký zájem. Proto je možné prezentace většiny přednášejících stáhnout a pročíst znovu. Najdete je na stránkách spřátelené Cally, se kterou jsme seminář pořádali. Děkujeme všem přednášejícím, kteří svou přednášku poskytli ke zveřejnění. Odkaz zde.

První sezóna rašeliništního projektu zakončena

Poslední výjezdy do terénu směřovaly na těžená i netěžená rašeliniště, kde jsme úspěšně zakončili první sezónu našeho zajímavého projektu. V rámci něho nás zajímá, co žije a roste na těžených a netěžených rašeliništích a proč se některé druhy na těch vytěžených nevyskytují. Prováděli jsme i experimentální výsevy bobulí klikvy na vybraných rašeliništích. Neroste tam proto, že se tam ještě nedostala, nebo že tam zatím nejsou vhodné podmínky? Snad nám příští roky přinesou odpovědi na tuto i mnoho jiných otázek.

1 2 3 4 5 6 ... 24 >